26560895

weby.trutnov.cz/vozik

Klub vozíčkářů vznikl v květnu 2002. Od roku 2015 je registrován u Krajského soudu v Hradci Králové jako Klub vozíčkářů Trutnov – Bukovinka, z.s.

Cílovou skupinou spolku jsou nejen vozíčkáři, ale i osoby s jiným tělesným, případně duševním postižením. Vítáme rovněž spolupráci s dalšími zájmovými organizacemi a institucemi, které mají pozitivní vztah k problematice handicapovaných osob.

Od roku 2003 se působiště Klubu vozíčkářů nachází v  Trutnově. V budově Církve československé husitské v ulici Úpická 146 má spolek vyhrazeny vlastní prostory a prostředí je plně bezbariérové.

Praktickou činností jsou návštěvy kulturních a jiných zájmových akcí, edukační přednášky, výlety do okolí, rukodělná tvorba, ale i neformální setkávání členů a jim blízkých osob. Mezi vozíčkáře také přijíždějí hosté různých zájmů a profesí. Náměty na činnost vycházejí z přání členů a podle nich jsou také realizovány, s ohledem na aktuální možnosti.

Cílem působení spolku je snaha o integraci osob s handicapem do společnosti. Každodenní střety s nepříjemnými překážkami nejsou pro vozíčkáře při troše pomoci nepřekonatelné. Doufáme, že naše činnost přispěje k většímu kontaktu postižených a zdravých lidí, a současně k rozšíření možností vozíčkářů trávit volný čas aktivní a zajímavou činností. Role spolku je tedy společenská, edukační a sociálně rehabilitační.

Informace:

Adresa:
Úpická 146
Kontaktní Email:
vozickari@seznam.cz
Webové stránky:
weby.trutnov.cz/vozik
Zpět na seznam organizací